Dziecko nie jedno ma imię

Dzieci to bardzo wdzięczny i chętnie poruszany temat przez każdego z nas. Na przełomie stuleci temat ten był rozważany przez wielu ludzi m.in. filozofów, pisarzy, poetów, mędrców czy psychologów. Dzięki temu powstało całe mnóstwo cennych spostrzeżeń oraz cytatów czy aforyzmów, nad którymi warto usiąść i się zastanowić. Niektóre wywołają na naszej twarzy uśmiech inne rozbawią nas do łez, a jeszcze inne nakłonią do głębszych przemyśleń.

 

Cytaty o dzieciach cieszą się dużą popularnością zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn. Chętnie sięgają po nie zwłaszcza młodzi rodzice. Często takie sentencje towarzyszą nam w życiu codziennym jako np. grawer na przedmiocie związanym z naszą pociechą.

Złote cytaty na temat naszych pociech

Poniżej zostało zebranych parę pięknych cytatów, które z uwagi na swoją mądrość życiową potrafią zapaść głęboko w naszej pamięci. Po ich przeczytaniu, niektórym dorosłym mogą otworzyć się oczy na dziecięcy świat – świat postrzegany oczami dziecka. Jak głosi pewne lokalne przysłowie arabskie – dzieci są skrzydłami człowieka.

,, Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo , projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta”. ( Jan Paweł II)
,, Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”. ( Janusz Korczak)
,, Dziecko poszukuje dziecka w każdym kogo spotka. Jeżeli znajdzie je w dorosłym, podoba mu się ta osoba więcej niż inne”. ( William Saroyan)
,, Dzieciństwo jest dobre, dlatego że każdy dzień zaczyna życie na nowo, bez ciężaru dnia wczorajszego.” ( Anna Kamieńska)
,, Dziecko chce być dobre. Jeśli nie umie – naucz. Jeśli nie wie – wytłumacz. Jeśli nie może – pomóż.” ( Janusz Korczak)
,, Dzieciństwo pełne miłości pozwala przeżyć połowę życia w zimnym świecie.” ( Paul Jean)
,, Mądrością dziecka jest ufność.” (Jan Twardowski)
,, Kiedy decydujesz się na dziecko, zgadzasz się, że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem.” ( Katharine Hadley)
,, Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym.” ( Phil Bosmans)

 

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *