Duża czy mała garderoba?

Garderoba to przestrzeń, na którą warto wygospodarować miejsce w swoim domu. Może to być małe, odizolowane pomieszczenie lub też zabudowana szafa, na przykład w sypialni. Wiele osób zastanawia się, czy postawić na małą, czy dużą garderobę. Tak naprawdę każdy może mieć inne zdanie, a wiele zależy od naszych możliwości i tego, ile wolnego miejsca w domu mamy. Oczywiście kobiety powiedzą, że duża garderoba to najlepszy wybór i wielokrotnie mają rację, jednak nie zawsze tak być musi. W przypadku singli lub osób, które żyją w minimalistycznym stylu, mała garderoba będzie w zupełności wystarczająca.

Szafy na ubrania to podstawowe wyposażenie każdej garderoby. Powinny być dopasowane do naszych potrzeb. W projekcie warto uwzględnić miejsce na wieszaki, dzięki którym w komfortowych warunkach będziemy przechowywać koszule, marynarki i sukienki. W pojemnych szufladach znajdziemy miejsce na nasze akcesoria i dodatki oraz bieliznę. Półki będą właściwym miejscem na inne elementy naszej garderoby. Jeżeli aranżujesz mieszkanie lub planujecie je zmienić, to koniecznie zwróćcie uwagę na to, gdzie w nim znajdzie się miejsce na garderobę.

Na jaki model postawić?

Niezależnie od tego, czy garderoba będzie osobnym pomieszczeniem, czy będzie znajdowała się we wnętrzu innego, jej podstawę będą stanowiły szafy. Jednym z wariantów może być zakup gotowych modułów do garderoby lub całego mebla, który będzie pełnił jej funkcję. To popularne rozwiązanie, dzięki któremu możemy sporo zaoszczędzić, jednak nie zawsze styl garderoby będzie nas satysfakcjonował. Z drugiej strony nie zawsze możemy wstawić gotową szafę do naszej garderoby, ponieważ jest mniej ustawna. Co wtedy?

W takich przypadkach warto postawić na zamówienie mebli na wymiar. W ten sposób zagwarantujemy sobie meble i garderobę szyte na miarę. Dzięki temu mebel w pełni będzie dopasowany do naszych potrzeb, zarówno pod względem stylu oraz poszczególnych elementów. Taki model tworzenia garderoby sprawdza się zarówno w przypadku małej oraz dużej garderoby, dlatego warto to rozważyć. A jaka ostatecznie powinna być garderoba? Przede wszystkim dopasowana do naszych potrzeb.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *