Laminaty wysokociśnieniowe

Od czasu wprowadzenia laminatu HPL branża odnotowała ogromny popyt na tego rodzaju materiały. Laminat HPL to nowoczesny produkt wysokiej jakości, który zapewnia nieskończone możliwości projektowania. Atrakcyjność laminatu HPL polega nie tylko na walorach estetycznych tego materiału, ale także na niewiarygodnej trwałości i łatwości konserwacji.
Laminaty HPL wzbudzają ogromne zainteresowanie architektów i projektantów.

Popularność laminatu HPL

Wraz ze wzrostem popularności laminatu HPL, na rynek tej branży wchodzą coraz to nowsi producenci. Sprawia to, że wybór tego materiału z uwagi na jego różnorodność staje się coraz trudniejszy. Nawierzchnia laminatów HPL pokrywana jest różnymi wzorami imitującymi np. słoje drewna czy inne. Nadającymi efektowny wygląd.
Laminaty HPL są zaprojektowane tak, aby wytrzymać normalne codzienne użytkowanie zaprojektowanego elementu.
Laminaty HPL  są produkowane przy zastosowaniu procesu wysokociśnieniowego (HPL).

Technologia laminatu HPL

Laminat HPL wysokociśnieniowy składa się z wielu warstw różnego materiału. Jest to tzw. rdzeń laminatu. Dodatek arkuszy Kraft z powłoką fenolową sprawia, że laminaty HPL są bardzo mocnym, odpornym na wgniecenia i stabilnym materiałem.
Najprostszy sposób, w jaki można opisać tę technologię to, to, że bierze się kilka warstw papieru i skleja je ze sobą. Następnie te warstwy papieru łączy się z pozostałymi materiałami i przykleja do twardszego materiału.
Rdzenie laminatu HPL mają grubość od 6 mm do 12 mm, przy czym grubszy rdzeń zwykle oznacza stabilniejszy produkt. W skład materiału rdzenia wchodzą: papiery, folie ochronne. Rdzeń poddawany jest działaniu wodoodpornych chemikaliów, zapewniających stabilność i wysoki poziom wodoodporności.
Laminaty HPL poniżej 0,65mm sprzedawane są w rolkach a laminaty HPL powyżej 0,65mm są wycinane na arkusze.
Laminat HPL w ostatnich latach przyjął się na stałe w przemyśle meblarskim i w budownictwie. A producenci tego materiału opracowują coraz to nowsze jego ulepszenia.
Potrzebujesz HPL w swoim domu? Szukasz podłogi, która wytrzyma wigor małych dzieci, zwierząt i ma dobrze wyglądać za 15 lat. To właśnie laminat HPL wysokociśnieniowy jest najlepszą alternatywą.

 

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *