Nowoczesne rolety dzień noc – funkcjonalne i uniwersalne

Rolety wewnętrzne są bardzo popularnym sposobem na zaciemnienie wnętrza w pomieszczeniach. Funkcjonalność zwiększa dodatkowo coraz szerszy asortyment tych urządzeń. Jednym za najnowszych typów rolet są tzw. rolety dzień-noc. Rolety tego typu mogą być zasunięte przez cały czas, a dzięki niewielkiej tylko regulacji albo wpuszczają światło słoneczne, albo je blokują.
Tego typy rolety pełnią więc jednocześnie rolę firan i zasłon, w przeciwieństwie do tradycyjnych rolet, które całkowicie zasłaniają światło.

Rolety dzień noc składają się z naprzemiennych pasów: przezroczystego i barwnego. Gdy takie same pasy się pokrywają, roleta przepuszcza światło, a gdy są ułożone naprzemienne – blokują dostęp światła. Oczyścicie rolety te mogą być złożone i całkowicie odsłaniać okno. Zaletą jaką charakteryzuje się nowoczesna roleta dzień i noc jest to, że może ona być stosowana w każdym pomieszczeniu w mieszkaniu. Niemniej najczęściej roleta taka montowana jest w kuchniach. Producenci rolet dzień-noc dysponują szeroką gamą kolorów, dzięki czemu można ją dopasować stylistycznie do każdego wnętrza.
© Warszawa 2017

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *