Cambridge English: First

Oprócz najpopularniejszych testów IELTS oraz wszelkich jego rodzajów, których przepisy jasno i dokładnie określają do jakich czynności są one potrzebne: czy to do otrzymania pobytu czasowego, stałego, przyznania obywatelstwa czy po prostu legalnej szansy przyjazdu na tereny Wielkiej Brytanii.
Jednak IELTS to jedno, a istnieją jeszcze inne egzaminy jak FCE , czyli Cambridge English: First, jeden z najbardziej znanych certyfikatów na całym świecie. Jest to egzamin na poziomie B2, który potwierdza, że posiadasz umiejętności posługiwania się codziennym językiem w praktyce, czy to w szkole czy to w pracy.

 

Jest on kolejnym krokiem pomiędzy poziomem B1 Preliminary a C1 Advanced. To odpowiedni poziom by poprawić swoją możliwość dostania dobrej pracy, a także zostać przyjętym na wymarzoną uczelnię.
B2 First to certyfikat, który potwierdza, że potrafisz wiele rzeczy, m. in. prowadzić rozmowy, wyrażając opinie i stosując różnorodne argumenty, a przy tym śledzić codzienne wiadomości, jak również pisać w tym języku, nie tylko listy, raporty i opowiadania, ale także inne formy literackie. Nie przerażają Cię wówczas prezentacje na znane Ci tematy otaczającego Cię życia codziennego i nie tylko.

 

B2 First jest egzaminem, który ważny jest przede wszystkim: w instytucjach jak uczelnie i szkoły oraz jako potwierdzenie poziomu znanego przez nas języka angielskiego; przy tym zwiększa on możliwość na przyjęcie na studia w kraju czy za granicą. Warto pamiętać o tym, że podczas przygotowywania się do tego testu cały czas uczysz się praktycznego angielskiego, który z pewnością przyda Ci się później, zwłaszcza że otrzymujesz naprawdę dobre i rozpoznawalne potwierdzenie swojego poziomu B2. Co ciekawe, dla osób z przygotowaniem pedagogicznym umożliwia nauczanie dzieci w wieku przedszkolnym jak również tych, które uczęszczają do klas 1-3 w szkołach podstawowych. W niektórych przypadkach certyfikat poziomu B2 pozwala na zaliczenie zajęć z języka angielskiego na niektórych uczelniach.
Doskonale jest więc otrzymać taki certyfikat, nawet jeśli otoczenie twierdzi, że nie warto starać się o pokazywanie swoich umiejętności mniejszych niż poziom C1 czy C2.

 

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *