Jak urządzić pokój nastolatka?

Pokój dziecięcy to miejsce, które spełnia wiele funkcji: jest sypialnią, miejscem zabaw, ale również nauki i spotkań z przyjaciółmi. Oznacza to, że musi on nie tylko pięknie się prezentować, ale posiadać ergonomiczne rozwiązania.

Jaki styl wybrać?

Pokój nastolatka musi pasować do aranżacji reszty mieszkania, jednak możemy tutaj wprowadzić delikatne, młodzieżowe zmiany. Ostatnie trendy w aranżacji mieszkań wprowadziły do łask jasne, stonowane odcienie szarości, które przełamane są intensywniejszymi barwami. Jasne ściany możemy przełamać pasami ulubionego koloru naszego dziecka. Meble powinny być proste: funkcjonalne regały, ergonomiczne biurko oraz półki naścienne z pewnością sprawdzą się w każdym pokoju.

Dodatki do pokoju nastolatka

Z pewnością jednym z najważniejszych elementów jest oświetlenie – jeśli nasze dziecko lubi czytać w łóżku lub uczyć się nie tylko przy biurku, powinniśmy mu to umożliwić zapewniając w tych miejscach odpowiednie światło. Sprawdzą się również proste ramki wiszące, w których możemy wyeksponować zdjęcia z rodziną i przyjaciółmi oraz większe antyramy, w których zawisną ulubione plakaty zespołów muzycznych, gier lub filmów. Jeśli nasze dziecko hobbystycznie zbiera modele lub inne przedmioty, możemy ustawić je na wiszących półkach naściennych – sprawi to, że pokój stanie się bardziej osobisty i spersonalizowany oraz będzie odzwierciedlał gust dziecka. Wszystkie dodatki powinny być wybierane w oparciu przede wszystkim o gust nastolatka i w porozumieniu z nim.

 

MebleMa

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *