Jak urządzić łazienkę nowocześnie?

Wnętrza naszych domów zwykle urządzamy z jakimś zamysłem. Staramy się, aby przede wszystkim salon, prezentował się atrakcyjnie i nowocześnie. Zwykle nie myślimy już tak szczegółowo na temat łazienki. Pytanie na co zwrócić uwagę i jak urządzić nowoczesną łazienkę? Poniżej kilka podpowiedzi.

Jeśli płytki, to w jakim stylu?

Płytki podłogowe do łazienki, to od lat sprawdzony i dobry wybór. Obecnie dostępne wzory i kolory, dają duże pole do popisu w aranżacji wnętrza. Do nowoczesnego salonu kąpielowego, warto wybrać duże gładkie kafle z połyskiem, raczej w stonowanej kolorystyce. Pamiętajmy, że rozwiązanie takie nie sprawdzi się w ciasnej łazience. W małych pomieszczeniach, możemy postawić na modne mozaiki podłogowe lub po prostu jasne płytki w mniejszym rozmiarze. Jeśli chodzi o ściany, to glazurę kładźmy tylko w tzw. mokrych strefach, nadamy wtedy wnętrzu lekkości. Modne są płytki ścienne proste i białe lub nowocześnie wyglądające trójwymiarowe i błyszczące.

Tapeta do łazienki – czemu nie?

Gdy wraca do nas pytanie, jak urządzić nowoczesną łazienkę – odpowiedź nie musi być oczywista. Czemu nie położyć tapety? Wybór wzorów i kolorów, a nawet faktur jest obecnie ogromny. Producenci oferują nawet tapety odpowiednie na ściany pod prysznicem. Technologia pozwala na ich zabezpieczenie przed parą wodną i wilgocią. Fototapeta to świetny pomysł na urządzenie nowoczesnego pomieszczenia. Fotografia nawiązująca do morza czy przedstawiająca górski strumień, naturalnie kojarzy się z łazienką. Wybierając zdjęcie z efektem głębi, optycznie powiększamy małe pomieszczenie. Czyli mamy podwójnie korzystny efekt – wnętrze nowoczesne i przestronne.

Ważne detale do nowoczesnej łazienki

Do łazienki w nowoczesnym stylu, koniecznie dobierzmy pasujące detale, na przykład armaturę. Atrakcyjny wygląd posiadają baterie umywalkowe i wannowe z kaskadowymi wylewkami. Owszem, cena niektórych przyprawia o zawrót głowy, ale to w istocie małe designerskie dzieła. Nowoczesnym rozwiązaniem jest też deszczownica, zamiast klasycznej baterii prysznicowej. Z mniej kosztownych rozwiązań, warto postawić na lustra. Aktualnie modne są, okrągłe zwierciadła w czarnej lub drewnianej ramie. Jeśli mamy wystarczająco miejsca, postawmy w łazience rośliny – lubią wilgoć, a w nowoczesnej, prostej donicy wyglądają bardzo efektownie.

 

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *