5 rzeczy, które musisz wiedzieć zanim wybierzesz swój idealny materac

Obecnie coraz częściej zwracamy uwagę na jakość i efektywność swojego wypoczynku. Stawiając na zdrowy sen, czyli taki, po którym budzimy się wypoczęci i pełni energii, z pewnością korzystnie wpływamy na funkcjonowanie ciała pod kątem fizycznym i psychicznym. W dużej mierze za kwestie te odpowiada materac – jednak jak go wybrać?

Po pierwsze – rodzaj wypełnienia

Podłoża do spania różnią się między sobą różnymi właściwościami, które wynikają z wypełnienia. Modele od Hilding Anders są różnorodne, gdyż można je podzielić na trzy kategorie. Pierwszą z nich są materace piankowe, w skład których wchodzi jedna lub więcej pianek. Odpowiadają za przyjemne wrażenie otulenia, a także mogą zagwarantować wiele różnych cech. Następnie są materace sprężynowe, które zostały wyposażone w sprężyny kieszeniowe. Poprzez osadzenie ich w osobne kieszonki materiałowe, umożliwiają wysoką elastyczność punktową oraz redukcje drgań. Połączeniem obu wypełnień są materace hybrydowe, które posiadają wszystkie najlepsze właściwości wyżej wymienionych modeli.

Po drugie – stopień twardości

Twardość to jedne z ważniejszych czynników, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze podłoża do spania. Stanowi subiektywne dla każdego użytkownika uczucie, które bazuje na wadze. Z uwagi na to, produkty wchodzące w ofertę Hilding są oznaczone od H1 do H4. H1 określa modele miękkie, dla osób ważących mniej niż 60 kg. Natomiast materace H2 to modele średnio twarde, dedykowane osobom ważącym 60-80 kg, a H3 określane są jako twarde, dla osób ważących 80-100 kg. Za najtwardsze uznaje się materace H4, czyli modele bardzo twarde, które zalecane są dla osób ważących powyżej 100 kg. Najwyższy komfort może zapewnić tutaj materac Hilding Foxtrot. A jeśli nie wiemy, w jakie modele zainwestować, to warto postawić na modele o dwóch twardościach!

Po trzecie – rozmiar

W ofercie renomowanego producenta, jakim jest Hilding Anders, znajdziemy wiele modeli, które różnią się między sobą rozmiarem. Zdecydowana większość z nich dostępna jest w wielu wariantach. Oznacza to, że w ten sam model, np. Hilding Electro, mogą zainwestować single oraz pary, gdyż mamy dostęp do produktów o wymiarach od 90×200 cm do aż 180×200 cm. Uwzględniając tą kwestię pamiętajmy, że generalnie materac powinien być ok. 15 cm dłuższy od ciała. Jeśli chodzi o minimalną szerokość, to dla osób szczupłych jest to 80 cm, dla bardziej rozbudowanych 90 lub 100 cm, a dla par – 140 cm.

Po czwarte – właściwości antyalergiczne

Hilding Anders dba również o osoby zmagające się z alergią, gdyż w swojej ofercie ma modele odznaczające się antyalergicznością oraz uniemożliwiające rozwój bakterii czy grzybów. Jest to niezwykle ważne, gdyż coraz większa część naszego społeczeństwa zmaga się z alergiami. Świetnie sprawdzi się tu model Hilding Melody, który został w pełni stworzony z pianki lateksowej. Warto również zaznaczyć, że pokrowce, w które ubrane są materace Hilding jest wolny od substancji szkodliwych dla zdrowia, a także nie zawiera substancji wywołujących objawy alergii.

Po piąte – właściwości prozdrowotne

Za jedną z chorób cywilizacyjnych uważa się wszelkiego rodzaju schorzenia kręgosłupa oraz dolegliwości bólowe ze strony kręgosłupa. Można tutaj podjąć kilka działań, w tym zainwestować w materace Hilding posiadające właściwości prozdrowotne. Oznacza to, że takie modele, jak Hilding Rumba czy Hilding Makarena mają status wyrobu medycznego w klasie I. Modele te przeszły restrykcyjne testy i badania medyczne, potwierdzające te wyjątkowe cechy. Dzięki temu możemy wypocząć w komfortowych warunkach!

Nie każdy z nas wie, że na sen przeznaczamy średnio ⅓ swojego życia, czyli około ośmiu godzin dziennie. Kwestia ta jest zależna od wieku, jednak pamiętajmy o tym, aby wypoczywać na odpowiednio dopasowanym do naszych preferencji podłożu do spania.

Artykuł sponsorowany.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *