Jak dobrać kolor ścian do brązowych mebli?

W aranżacjach, w których wykorzystujemy brązowe meble stajemy przed wyzwaniem, jakie kolory ścian dobrać, by razem tworzyły estetyczny projekt. Najpierw warto zwrócić uwagę, co symbolizują sobą brązowe meble. Brązowa barwa to przede wszystkim naturalny kolor drzewa, skóry lub ziemi. W swojej specyfice kojarzy się właśnie z naturalnością oraz ciepłem, które przyjaźnie otula odbiorców.

Jednocześnie kolorystyka brązowa zapewnia harmonię wnętrza oraz nastraja spokojem osoby, które przebywają wśród takich aranżacji. Wbrew pozorom meble brązowe są bardzo częstym gościem w domowych i mieszkaniowych aranżacjach. Mogą być to meble w całości wykonane z drewna w naturalnym odcieniu lub drewniane dodatki do innych nowoczesnych rozwiązań. I co dalej? Który kolor dobrze komponuje się z takimi zestawami? Ciekawe triki i porady możemy odkryć na https://www.meble.pl/poradnik.

Brąz w brązie

Wbrew pozorom jednym z efektownych rozwiązań dla brązowych mebli mogą być ściany, które również utrzymano w brązowej tonacji. Oczywiście dobrze, żeby kolorystyka ścian była jaśniejsza niż meble, które tworzą wyposażenie wnętrza. Dzięki temu zachowany zostanie delikatny kontrast a całość połączy się w naturalną aranżację, która będzie cieszyć oko swoją estetyką i spokojem.

Wśród delikatnych odcieni brązowych wyróżniamy między innymi beż, sjenę lub umbrę. Malowanie ścian w takim kolorze to tylko jedno z rozwiązań. Alternatywą dla tej opcji może być wykorzystanie dużych elementów dekoracyjnych w tych odcieniach, które pokryją ścianę. W ten sposób otrzymamy niekonwencjonalne rozwiązanie. Ważne, by ostrożnie dobierać brązową kolorystykę ścian do brązowych mebli. W przypadku zbyt małego kontrastu, kolory te mogą się zlewać i wprawiać odbiorców w monotonność.

Nowoczesne eksperymenty

Bardziej odważne osoby mogą postawić na ściany w kolorze czerni. Jest to nowoczesne rozwiązanie, na które często decydują się osoby, które lubią eksperymenty i niestandardowe projekty. Czarna ściana cechuje się mocą, dzięki czemu szybko rzuca się w oczy i w połączeniu z brązowymi elementami tworzy wyrazisty efekt wizualny. Takie połączenie sprawdza się zwłaszcza we współczesnym nowoczesnym stylu.

Ponadto meble brązowe doskonale mogą sprawdzić się również wśród ścian w odcieniach szarości lub bieli, gdzie będą tworzyć wyraźny kontrast z otoczeniem. Dzięki temu meble będą bardziej wyeksponowane, a ich wyjątkowy charakter zostanie podkreślony. Warto postawić na niekonwencjonalność i nieszablonowe rozwiązania. Dzięki temu zadbamy o unikalność domowej przestrzeni, która szybko się nam nie znudzi i wprawi w zachwyt naszych bliskich.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *