Naprawa uszkodzonych schodów

W niemal każdym domu jednorodzinnym znajdziemy jakieś schody. Im się z nich częściej korzysta, im są starsze, tym gorzej wyglądają. Na szczęście możemy spróbować je naprawić i przywrócić im świetność. Koszt nie musi być bardzo wygórowany!

Schody jak nowe

Nakładki na stare schody drewniane mogą być naprawdę wspaniałym wyborem jeśli mamy w naszym domu schody uszkodzone, które już od dawna nie wyglądają najlepiej. Nakładki możemy kupić już za kilkadziesiąt złotych od stopnia schodów. Może się to wydawać niektórym osobom dużo ale tak naprawdę za około jedną trzecią nowych schodów możemy kupić nakładki i odnowić schody w domu.

Gdzie kupić nakładki?

Najlepiej jest poszukać nakładek w sklepach stolarskich. Jeśli nie ma takich w naszym wymiarze, to możemy zlecić ich wykonanie na zamówienie. Czy warto to robić? Oczywiście, że warto. Jeśli z jakiegoś powodu nie chcemy montować gotowych nakładek, to możemy również rozważyć ułożenie starych schodów płytkami, bądź specjalną wylewką, która będzie imitować kamień. Możliwości jest naprawdę bardzo wiele i tak naprawdę zależą przede wszystkim od naszych zdolności finansowych. Im więcej mamy pieniędzy, które możemy przeznaczyć na remont schodów, tym lepiej, ładniej i trwalej będziemy w stanie tego dokonać. Taka jest rzeczywistość, a piękne schody wymagają sporych wydatków. Nie każdy jest w stanie je ponieść. W niektórych przypadkach najlepszym rozwiązaniem będzie wykonanie całkowicie nowych schodów, które posłużą kolejne lata.

 

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *