Jaką wodę powinienem pić?

Chyba każdy, kto zaczyna dietę lub próbuje się zdrowo odżywiać, w pewnym momencie staje przed dylematem wyboru odpowiedniej dla siebie wody. W sklepach w całej Polsce możemy odnaleźć, wodę źródlaną, wodę mineralną i wodę leczniczą. W naszych domach możemy pić także przegotowaną wodę z kranu. Jednak czy jest jakaś różnica pomiędzy nimi?

 

Zarówno woda mineralna, jak i źródlana są wodami podziemnymi, które charakteryzują się czystością mikrobiologiczną. Jednak tak pierwsza cechuje się stałym składem chemicznym, przez co wpływa korzystniej na nasz organizm. Oczywiście nie znaczy to, że wody źródlane są niezdrowe, wręcz przeciwnie. Każda forma czystej wody prawidłowo wpływa na nasz organizm.

 

Dlatego warto pić minimum 2, 5 litra wody dziennie. Dzięki temu nasze ciała będą funkcjonować poprawnie i stabilnie, nasza skóra będzie wyglądała na zdrową, a narządy wewnętrzne będą pracowały wydajniej. Nie ma też większego znaczenia to czy woda jest gazowana, czy nie. Najlepiej pić taką wodę, która nam najbardziej smakuje, ponieważ dzięki temu łatwiej nam będzie wyrobić sobie nawyk regularnego nawadniania się.

Więcej na https://harmonyh2o.com/sklep/aktywny-kubek/

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *