Mała łazienka to czasem ogromne wyzwanie

Najdogodniejszy dla łazienek łączonych z toaletą metraż zaczyna się minimum od 5 metrów kwadratowych, a zdarza się, że nawet taka powierzchnia to bardzo niewiele w porównaniu do potrzeb naszych i naszych współlokatorów. Dlatego posiadacze łazienki o niewielkich rozmiarach powinni nico zagłębić się w dostępne na rynku rozwiązania w kwestii aranżacji wnętrz łazienkowych.

Wanna czy prysznic, o to jest pytanie

W przypadku niedużych pomieszczeń kabina prysznicowa jest zdecydowanie bardziej ergonomicznym rozwiązaniem niż wanna. To smutna wiadomość dla wielbicieli długich relaksujących kąpieli. Jeśli jednak nie wyobrażasz sobie życia bez tej małej przyjemności, możesz rozważyć umieszczenie np. pralki w miejscu innym niż łazienka, lub przerobieniu na ten cel niepotrzebnego schowka, czy spiżarni, w której nie trzymasz nic prócz gratów. Wracając do kwestii prysznica obecnie w modzie są rozwiązania, polegające na montowaniu samego odpływu i zasłonki, wtedy rolę brodzika pełni podłoga, co również pozwala na oszczędność miejsca. Ten pomysł także wymaga odpowiednich prac remontowych, ponieważ niezbędny jest tutaj odpowiedni spadek w posadzce, tak, aby zminimalizować zagrożenie zalania całej łazienki w trakcie kąpieli.

Remont łazienki szczególnie niewielkiej powinien być kwestią przemyślaną i dopracowaną do granic możliwości, tak, aby nic nie zaskoczyło nas już w trakcie wykonywanych w naszym mieszkaniu prac. Projekt łazienki Leroy Merlin zdecydowanie ułatwi ci proces układania sobie w głowie tego czego potrzebujesz oraz tego na co możesz pozwolić sobie, w przypadku powierzchni, którą dysponujesz.

 

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *