Wskazówki jak wybrać firanki do sypialni

Czym się kierować w wyborze firan do sypialni

Zasłony to nie tylko ważny element dekoracji bądź aranżacji wnętrza naszego pomieszczenia ale również komfort własny ze względu na prywatność. Niestety a może stety jedną z głównych wad firan jest materiał z których je wyprodukowano. Powoduje to że nie jest to możliwe abyśmy posiadali jeden rodzaj na okrągły rok. O ile problem ten da się rozwiązać na przykład w kuchni, wybierając stricte dekoracyjne firany to już w sypialni zmienia się to w niemały problem. Wybierając firanki do sypialni musimy kierować się kilkoma ważnymi aspektami. Bowiem dostępne są zasłony zaciemniające, wykonane z materiału który prawie a nawet w ogóle nie prześwituje dodatkowo idealnie zatrzymuje światło, poprawiając w tym samym oświetlenie pomieszczenia późną nocą lub jesienią i zimą. W tej sytuacji nie musimy obawiać się kolory, bez względu jaki wybierzemy efekt końcowy będzie zawsze taki sam. Są również zasłony półprzezroczyste, które bez wątpienia można uznać za neutralne, spełniają obie role czyli chronią naszą prywatność i zarazem zatrzymują światło.

Warto jednak pamiętać że gdy coś jest dobre we wszystkim nigdy nie będzie najlepsze. Oszem spełniają oby dwie role, jednak nigdy nie zatrzymają maksymalnie światła i zawsze będą choć trochę prześwitujące. Ostatnią grupę stanowią zasłony dekoracyjne, które stawiają jedynie na wygląd, dopasowanie do kolory ścian czy całego pomieszczenia. Zazwyczaj firany tego typu są jednolitego kolory, a dodatkową ich cechą jest brak prześwitów. Mimo wszystko wybór może okazać się bardzo trudny, przy wyborze warto zwracać uwagę nie tylko na wygląd i prezencję zasłon ale również na porę roku. Przykładowo kiedy kończy się lato a zaczyna jesień, wcześnie robi się ciemni na zewnątrz warto zaopatrzyć się w firanę która będzie zatrzymywać światło w pokoju. Na pewno będzie to ważny aspekt podczas oświetlania sypialni. Wybierając natomiast taką, która będzie przepuszczać światło, szybko może się okazać, że nie nadaje się do użytkowania, czegoś jej brakuje. Może się również zdarzyć że wracając z zakupów przywieziemy nie jedną a dwie różne firany, często tak bywa podczas wyboru firan, jest ich tak ogromny wybór, że nie sposób przejść obok nich obojętnie.

Zalety a wzór firanek

Nie jednokrotnie zdarza się, że wyjeżdżamy do sklepu po firany do salony w celu zakupu zasłony o danej charakterystyce np. aby nie była prześwitująca jednak wygląd robi swoje. Wtedy zaś skupiamy się na wyglądzie danej firanki a nie na jej docelowym przeznaczeniu. A więc jakie wzory są najczęściej wybierane przez kupujących? Okazuje się że są to tak zwane gładkie firany, dzięki swojej uniwersalności i jednolitemu kolorowi pozostają przez nieprzerwany czas liderem pod względem ilości kupionych sztuk. Oczywiście nie jest tak że firany ze wzorami nie są w ogóle modne. Aktualnie jednymi z najczęściej wybieranych są firany z rozmaitymi wzorami, motywami roślin, kwiatów i liści, ogólnie cała gamma przyrody.

Kupujący wypowiadają się że właśnie motywy roślinne mogą nadać życie i odpowiedni nastrój pomieszczeniu. Reasumując standardowe zasłony są najlepsze i sprawdzają się od dziesiątek lat. Jednak z roku na rok coraz bardziej modne stają się firany na taśmach. Charakteryzuje ich przede wszystkim możliwość regulacji odstępów pomiędzy tzw. fałdami materiału co jest dosyć komfortową sprawą w dodatku takie symetryczne odstępy ładnie wyglądają. Dodatkowo charakteryzują się innym sposobem zapięcia, do jest nie małym atutem. Kupując właśnie take oto firany do sypialni, możemy wyróżniać się pod tym względem, zważając na to, że jeszcze nie są tak popularne możemy więc wykazać się kreatywnością i zaskoczyć nie jednego gościa.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *