Materac, który poprawi twoje samopoczucie

Łóżko jest sercem każdej sypialni – dlatego jego wybór jest niezwykle istotny i warto dobrze go przemyśleć. Co w największym stopniu wpływa na wygodę użytkownika? Z pewnością jest to materac. Dobrze dobrany egzemplarz może w znacznym stopniu poprawić samopoczucie osoby śpiącej. A czym powinien się charakteryzować idealny materac? Na co warto zwrócić uwagę przed dokonaniem zakupu?

Materac na poprawę samopoczucia – piankowy, sprężynowy czy hybrydowy?

Osoby decydujące się na zakup nowego materaca prędzej czy później spotykają się z trudnością związaną z wyborem rodzaju wypełnienia. Najpowszechniej w sklepach występują modele piankowe, sprężynowe i hybrydowe. Czym się między sobą różnią?

  • Materace piankowe – najbardziej precyzyjnie dopasowują się osoby, która przebywa w łóżku. Warstwy wykonane z elastycznych pianek reagują na każdy, nawet najmniejszy ruch, a dzięki temu gwarantują całemu ciało optymalny poziom wsparcia. Uznaje się je za najbardziej uniwersalne.

  • Materace sprężynowe – ich atutem jest niezastąpiony stopień amortyzacji. Dotyczy to w szczególności materacy, które wykonano z zastosowaniem systemu sprężyn kieszeniowych. Warto jednak pamiętać o tym, że nie sprawdzą się one w łóżkach ze stelażem regulowanym.

  • Materace hybrydowe – stanowią połączenie dwóch modeli wymienionych powyżej. Mają zarówno sprężyny, jak i warstwy piankowe.

Dobry materac – czy twardość ma znaczenie?

Bez względu na wybrane wypełnienie, należy też dobrze zastanowić się nad wyborem twardości materaca. Ten parametr powinien podlegać analizie w połączeniu z wagą potencjalnego użytkownika. Im lżejsza osoba, tym bardziej miękki powinien być materac. A co w przypadku dzieci, których waga nieustannie się zmienia? Można rozważyć zakup modelu dwustronnego, który na każdej ze stron ma inny stopień twardości. Alternatywą są materace nawierzchniowe, które pozwalają na dopasowanie warunków panujących w łóżku do aktualnej sytuacji, bez konieczności wymieniania całego materaca na nowy.

Najważniejsze cechy idealnego materaca

Idealny materac, który zapewni głęboki sen i dobre samopoczucie, nie tylko charakteryzuje się optymalnie dopasowaną do wagi twardością i wygodnym wypełnieniem. O czym jeszcze warto pamiętać?

  • Wysoka jakość wykonania – materac to stosunkowo drogi produkt. Nie warto na nim oszczędzać! Zakup modelu słabej jakości sprawi, że szybko będzie trzeba wymienić go na nowy. Z kolei wybierając materac z asortymentu renomowanej marki, można liczyć na korzystanie z niego przez wiele kolejnych lat, z niezmiennym komfortem.

  • Przewiewność – materac powinien przepuszczać powietrze. W przeciwnym razie, w łóżku będzie gromadziła się wilgoć – a to zawsze wywołuje duży dyskomfort.

  • Zamek rozdzielczy – jest niezbędny, aby możliwe było regularne pranie pokrowca. Takie rozwiązanie ułatwia utrzymanie w sypialni odpowiedniego stopnia higieny, co ma szczególne znaczenie m.in. dla alergików.

Dobrze dopasowany materac to recepta na długi i komfortowy sen. Warto w niego zainwestować, aby cieszyć się dobrym samopoczuciem przez cały dzień!

Artykuł sponsorowany.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *