Jak skutecznie dbać o sierść psa?

Piękna i zadbana sierść to jedna z najważniejszych wizytówek każdego psa. Niektóre rasy zostały oczywiście obdarzone przez naturę bardzo długimi i gęstymi włosami, podczas gdy inne posiadają znacznie krótszą sierść. W każdym przypadku konieczna jest odpowiednia pielęgnacja sierści psa, choć oczywiście pewne rasy mają pod tym względem znacznie większe wymagania, niż inne.

 

Właściciel w każdym przypadku jest jednak odpowiedzialny za dbanie nie tylko o piękny wygląd, ale również zdrowie sierści i skóry psa. W przypadku ras długowłosych, na pielęgnację sierści trzeba często poświęcać sporo czasu. Takie psy wymagają regularnego czesania, zaś zwykła kąpiel siłą rzeczy może być w tym przypadku dość czasochłonna. Warto przy tym wybierać jak najlepsze kosmetyki, przeznaczone do konkretnych rodzajów sierści. Podobnie jak ludzie, psy mogą mieć różne uwarunkowania fizyczne, przez co poszczególne produkty mogą tu sprawdzać się w inny sposób.

 

Trzeba również zwracać uwagę na wszystkie niepokojące objawy, takie jak sucha skóra u psa. Czasami nie są one groźne, ale w niektórych przypadkach mogą oznaczać poważne dolegliwości, które wymagają profesjonalnego leczenia. Sama pielęgnacja to tylko jedna z rzeczy, których potrzebuje pies. Dla zdrowej sierści niezbędna jest również prawidłowa dieta. Podobnie jak w przypadku ludzi, kondycja włosów zależy od tego, w jaki sposób pies odżywia się na co dzień. Sierść potrzebuje różnych składników odżywczych – szczególnie witamin i minerałów – aby zachowywała dobrą kondycję i piękny wygląd.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *